27 listopada uczniowie klas ósmych i siódmych odwiedzili wyjątkowe miejsce pamięci - Muzeum Auschwitz-Birkenau, zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i obozu zagłady. Auschwitz stało dla świata symbolem zagłady Żydów, ale także Polaków, Cyganów i innych narodowości ( ponad milion pomordowanych, niewinnych ofiar wojny!!!), symbolem terroru i ludobójstwa. Wizyta w obozie nazywanym też ,,fabryką śmierci” to potężne, poruszające i skłaniające do refleksji doświadczenie. ,,Pamięć nie jest nam dana raz na zawsze”, takie miejsca jak Auschwitz przechowują pamięć o pomordowanych dla następnych pokoleń. My zapamiętamy tę wstrząsającą lekcję historii na zawsze!
Jedyna taka noc! Noc w szkole!
Klasa 7b wraz z wychowawcą panią Iwoną Tarasek oraz opiekunem panią Moniką Koczwarą zorganizowała nocowanie w szkole w noc z 22/23 listopada 2024r. Impreza, podczas której uczniowie wykonywali różnorodne zadania, była częścią programu wychowawczo-edukacyjnego. Wszyscy doskonale zaprezentowali się, przygotowując samodzielnie spektakl teatralny na podstawie lektury Dziady cz. II A. Mickiewicza. Atmosfera była niezwykła i tajemnicza, a nocna pora potęgowała grozę! Ponad to uczniowie przeżyli wyjątkowe emocje bawiąc się w chowanego w zupełnej ciemności, a także poszukując szkolnych duchów. Czy je znaleźli? O to zapytajcie sami...
14
Konkurs plastyczny “Legendy krakowskie”
Konkurs plastyczny “Legendy krakowskie”
Regulamin konkursu
I. Organizatorem konkursu jest Zespół Placówek Oświatowych im. Katarzyny Smreczyńskiej w Koninie
II. Konkurs rozpoczyna się 19 listopada 2024 r. i trwać będzie do 25 listopada 2024r.
III. Temat prac konkursowych brzmi: „Legendy krakowskie”
IV. Cele konkursu
• rozwijanie kreatywności, innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży
• kształtowanie wyobraźni plastycznej,
• rozwijanie zdolności manualnych,
• twórcze spędzanie wolnego czasu,
• uwrażliwianie na potrzeby innych,
• wyrabianie poczucia estetyki i smaku artystycznego,
• zapoznanie z pięknem legend zwiazanych z Krakowem.
V. W konkursie mogą brać udział dzieci i uczniowie ZPO w Koninie.
1. Prace konkursowe będa ocenianie w następujących kategoriach wiekowych:
a) dzieci przedszkolne
b) klasy I-III
c) klasy IV-VI
d) klasy VII – VIII
VI. Warunki uczestnictwa w konkursie.
1 Prace konkursowe należy złożyć do sekretariatu ZPO w Koninie do dnia 25 listopada 2024 roku.
2 Technika wykonania: rysunek, malowanie farbami, wyklejanka, colage, itp. ( Nie będą podlegały ocenie prace wykonane z artykułów spożywczych typu kasza, mąka, makaron, itp)
3 Format pracy: od A4 do A3
4 Prace muszą być wykonane indywidualnie
5 Prace przekazane na konkurs przechodzą na własność organizatora.
6 Uczestnik konkursu może przekazać tylko jedną pracę.
7 Do każdej pracy powinna być dołączona kartka z danymi (imię i nazwisko uczestnika, wiek, klasa).
8 Przekazując pracę na konkurs, uczestnik zgadza się na ekspozycję pracy w ZPO w Koninie oraz na stronie internetowej organizatora i fb.
9 Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody i dyplomy.
VII. Wyniki konkursu i nagrody
1 Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 26 listopada 2024 roku podczas obchodów Święta Szkoły.
2 Decyzja jury, co do wskazania laureatów konkursu oraz przyznania im nagród jest ostateczna.
3 Wręczenie nagród nastąpi 26 listopada 2024roku.
VIII. Postanowienia końcowe:
1 Przekazując pracę na konkurs, uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na zasady zawarte w niniejszym regulaminie.
Zebranie z rodzicami - 20 listopada 2024 roku
W środę 20 listopada 2024 r. o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami w poszczególnych salach. Pozostali nauczyciele dostępni będą w pokoju nauczycielskim.
XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
18W dniu 15 listopada 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Jak co roku Komisja Egzaminacyjna przepytała starszych i młodszych kolegów oraz dorosłych ze znajomości tabliczki mnożenia przyznając pamiątkowe certyfikaty zdanego egzaminu.
W tym dniu królowały staje zadaniowe z tabliczką mnożenia w roli głównej. Dzień ten upłynął nam w miłej atmosferze, a uczniom pokazał, że możemy uczyć się tabliczki mnożenia poprzez zabawę.
Gratulujemy Ekspertom Tabliczki Mnożenia i dziękujemy za udział Egzaminatorom oraz wszystkim uczestnikom.
TO BYŁA DOBRA, POŻYTECZNA ZABAWA!
Dyktando Niepodległościowe
Dariusz Krzan, uczeń klasy VI b, reprezentował dzisiaj - 29 października 2024r, naszą szkołę na etapie
wojewódzkim Dyktanda Niepodległościowego. Gratulujemy! Liczymy na wysoki wynik!
Konkurs patriotyczny
Regulamin Konkursu Patriotycznego „EKO PATRIOTA”Organizator:Miejska Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnejul. Piłsudskiego 58a, Mszana Dolna"EKO PATRIOTA”Cel Konkursu:1. Rozwijanie wyobraźni i kreatywności u dzieci.2. Kształtowanie postaw patriotycznych i proekologicznych.3. Promowanie działań związanych z ochroną środowiska w kontekście patriotyzmu.Uczestnicy:Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6-9 lat, uczniów klas 0-3, podzielonych na dwie kategorie wiekowe:• Kategoria I: Klasa 0• Kategoria II: Klasy 1-3Zasady Konkursu:1. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej w technice kolażu.2. Forma pracy jest dowolna – może być płaska lub przestrzenna.3. Prace muszą być wykonane samodzielnie przez uczestników.Termin i Miejsce Składania Prac:1. Prace konkursowe należy dostarczyć do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej (ul. Piłsudskiego 58a) do dnia 4 listopada 2024 roku.2. Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą: imię i nazwisko autora, klasę oraz nazwę szkoły.Prace można również dostarczyć do sekretariatu ZPO w Koninie do 31 października 2024 roku.
„Od ziarenka do bochenka”
„Od ziarenka do bochenka” to cykl zajęć poświęcony pracy wielu ludzkich rąk. Uczniowie poznawali etapy pracy rolnika, młynarza i piekarza. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z etapami produkcji chleba, uświadomienie im, że chleb jest symbolem ciężkiej pracy wielu ludzi. Wiedzą już, że rolnik sieje i zbiera ziarna z pola, potem zawozi je do młyna, gdzie miele się zboże na mąkę, a piekarz wyrabia ciasto z mąki, soli, wody i drożdży. Chleb wypieka w gorącym piecu. Świeże pieczywo rozwozi się do sklepów. Uczniowie klasy 3a i 3b od teorii przeszli do praktyki . Bardzo się cieszyli mogąc brać czynny udział w wyrabianiu ciasta. Obserwowali rosnące ciasto, formowali bułki. Po upieczeniu samodzielnie przygotowywali kanapki, które szybko zniknęły z talerza.
8
STARTUJ Z KONTEM
Startuj z kontem i odbierz 100 zł na dobry początek!
Każdy kto w wieku 13-26 lat założy konto w Banku Spółdzielczym w Limanowej, otrzyma 100 zł na dobry początek. Nie czekaj! To idealna okazja na bankowy start! 🚀
Co musisz zrobić, aby otrzymać premię?
Załóż w banku rachunek o nazwie: juniorKonto lub kontoMłodych wraz z kartą płatniczą.
Aktywuj usługę bankowości elektronicznej i pobierz aplikację mobilną BSLMobile.
W regulaminowym czasie wykonaj: jedną transakcje bezgotówkową kartą, telefonem lub zegarkiem oraz w bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej BSLMobile jeden przelew krajowy lub transakcję BLIK.
Wyraź zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych dla celów marketingowych i wybierz elektroniczny kanał komunikacji z bankiem.
Więcej informacji znajdziesz tutaj 👉 https://www.bs.limanowa.pl/oferta/startuj-z-kontem-i-odbierz-100-zl-na-dobry-poczatek
Podziel się tą super wiadomością ze wszystkimi młodymi, którym zależy na ekstra kieszonkowym! 😎💰
#kontoMłodych #juniorKonto #BankSpółdzielczyLimanowa
DZIĘKUJEMY !!!
W piątek odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Nardowej. W tym roku przybrała ona formę pokazu mody szkolnej. W humorystyczny sposób zaprezentowano najnowsze trendy w modzie wśród nauczycieli. Cały pokaz zabawnie komentowali prowadzący - Julka i Tomek.
Wszystkim uczestnikom pokazu serdecznie gratulujemy! Nie zabrakło również wyśpiewanych i wytańczonych okolicznościowych życzeń. Całość uroczystości odbyła się pod czujnym okiem i wsparciem wychowawców - Grażyna Kowalczyk, Bartłomiej Palac, Iwona Tarasek i Małgorzata Ptaszek. Dziękujemy!!!
Gala Nagród Wójta Gminy Niedźwiedź 2024r.
W dniu 11 października 2024r. odbyła się Gala Nagród Wójta Gminy Niedźwiedź. Wójt Gminy Niedźwiedź Pan Rafał Rusnak oraz Przewodniczący Rady Gminy Niedźwiedź Andrzej Wielowski wręczyli listy gratulacyjne 53 uczniom szkół podstawowych Gminy Niedźwiedź oraz uczniom Szkoły Muzycznej I-go Stopnia w Niedźwiedziu za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w roku szkolnym 2023/2024. Wyróżniono także absolwenta Szkoły Podstawowej im. Katarzyny Smreczyńskiej w Koninie z najwyższym wynikiem na egzaminie ósmoklasisty spośród uczniów całej gminy.
Ruszył program stypendialny dla uczniów.
Stypendium przyznawane jest na rok szkolny 2024/2025 (od 1 września 2024 r. do 31 sierpnia 2025 r.) dla uczniów:
a) klas 2-8 szkół podstawowych;
b) szkół ponadpodstawowych.
Wszelkie informacje można znaleźć na stronie:
ŚWIATOWY DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
13 października obchodzimy Światowy Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tej okazji w czwartek 10 października 2024 r. zaprosiliśmy do naszej szkoły ratowniczkę medyczną, pielęgniarkę panią Karolinę Filipiak pracującą w Powiatowym Szpitalu imienia Tadeusza Chałubińskiego w Zakopanem. Pani Karolina przeprowadziła szkolenie dla uczniów klasy szóstej w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zakrztuszeń i zadławień.
Uświadomiła uczniom jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie uczyli się właściwych reakcji w sytuacjach zagrażających życiu i bezpieczeństwu oraz zdobywali wiedzę i umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Nauczyli się jak zapewniać bezpieczeństwo sobie i poszkodowanym w wypadku, jak sprawdzić przytomność, udrożnić drogi oddechowe czy położyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Dowiedzieli się również co to znaczy resuscytacja krążeniowo-oddechowa.
Każdy uczeń mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantoma medycznego. W trakcie warsztatów okazało się, że uczniowie wiedzą, jak wezwać pomoc i znają numery telefonów alarmowych.
6
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
1 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy skład SU na rok szkolny 2024/2025
Tomasz Rapciak - przewodniczący
Barbara Niedźwiedzka - zastępca przewodniczącego
Pozostali członkowie:
Julia Jarosik,
Tobiasz Hanula,
Karol Lupa,
Maria Jania
Opiekunowie SU:
Grażyna Kowalczyk
Piotr Florek
Danuta Kołodziej
Jesienne Sprzątanie Świata w Koninie
W ostatnim tygodniu września uczniowie ZPO w Koninie wzięli udział w corocznej akcji Sprzątania Świata. Wraz z wychowawcami uprzątnęli tereny w pobliżu budynku szkoły: obszary przyległe do dróg i potoku Konina i część lasu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że to działanie zbuduję jeszcze większą świadomość ekologiczną nie tylko dzieci i młodzieży, ale całej lokalnej społeczności.
Z wizytą u Patronki
We wtorek, 24 września, uczniowie klas 1-3 wybrali się na pieszą wycieczkę do Muzeum Biograficznego Władysława Orkana ,,Orkanówkę" w Porębie Wielkiej. Dzieci zwiedzając muzeum dowiedziały się ciekawych informacji o życiu pisarza Władysława Orkana oraz o naszej patronce Katarzynie Smreczyńskiej. Orkanówka składa się nie tylko z pamiątek po pisarzu, ale także prezentuje eksponaty obrazujące życie mieszkańców wsi sprzed stu lat. Po zwiedzaniu, uczniowie mieli czas na swobodne zabawy na świeżym powietrzu oraz podziwialiśmy bajeczne widoki na Beskid Wyspowy. Wracając z górskiej wędrówki wszyscy wspólnie szukalismy pierwszych oznak jesieni.
19
ODBIÓR INWESTYCJI
20.09.2024 - Odbiór inwestycji
W dniu dzisiejszym odbył się oficjalny odbiór inwestycji zrealizowanych w naszej szkole.
Obecni byli wykonawcy: Grażyna i Andrzej Duda - Firma PRI DUDA, oraz Rafał Rusnak Wójt Gminy Niedźwiedź, Justyna Łabuz Sekretarz Gminy, Sylwia Smreczak Skarbnik Gminy, Małgorzata Talarek Kierownik Działu inwestycji, Marek Kowalski Inspektor nadzoru, Anna Strama Specjalista ds. pozyskiwania środków zewnętrznych a także Radni Rady Gminy Bożena Cichórz, Barbara Wojciechowska i Wiceprzewodnicząca Rady - Anna Ogiela.
Dyrektor ZPO w Koninie - Elżbieta Kurek, w imieniu całej społeczności szkolnej oraz własnym, podziękowała za zrealizowanie inwestycje - parking oraz otoczenie przed szkołą, plac zabaw i instalację fotowoltaiczną.
Wykonane prace znacząco wpłynęły na estetykę i bezpieczeństwo wokół szkoły, a dzieci będą mogły cieszyć się długo wyczekiwanym placem zabaw.
Serdecznie DZIĘKUJEMY!!!
Podziękowanie za wsparcie dla powodzian
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom które odpowiedziały na nasz apel o pomoc dla powodzian. Zebrane dary w piątek 20 września zostały przekazane do OSP Niedźwiedź.