• SPOTKANIE Z RODZICAMI

          Spotkanie z wychowawcami klas odbędzie się w środę 19 kwietnia o godz. 16:00.

          Klasa 1a – sala nr 23

          klasa 1b – sala nr 31

          klasa 2 – sala nr 21

          klasa 3 – sala nr 29

          klasa 4a – biblioteka

          klasa 4b – sala informatyczna

          klasa 5a – sala nr19

          klasa 5b – sala nr 22

          klasa 6a – sala nr 13

          klasa 7 – sala nr 12

          klasa 8a – sala nr 14

          klasa 8b – sala nr 11

          Klasa 6b spotkanie z wychowawcą odbędzie się w innym terminie.

          Nauczyciele uczący w szkole, a nie będący wychowawcami klas będą dostępni w pokoju nauczycielskim.

        • PRZEZ KRZYŻ DO ZBAWIENA

          PRZEZ KRZYŻ DO ZBAWIENA - to motto dzisiejszej uroczystości świątecznej. Młodzież szkolna pod kierunkiem Pań - Anity Ziemianin, Grażyny Kowalczyk, Alicji Kowalczyk, Elżbiety Banach i ks. Dominika Wocha, przygotowała bardzo wymowną inscenizację wprowadzającą w okres świąt Wielkiej Nocy.

          W dzisiejszym świecie, w którym tak trudno o autorytety, musimy pamiętać, że prawdziwą wartością jest nasza wiara, a cierpienie - krzyż też ma sens.

          Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

          Podczas uroczystości obecny był również Pan Rafał Rusnak - Wójt gminy Niedźwiedź, który przekazał wszystkim serdeczne świąteczne życzenia.

        • Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „GÓRALSKIE CYTANIE”

          Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „GÓRALSKIE CYTANIE”

          Znamy już ostateczne wyniki konkursu "Zagórzańska cytanka"

          W części czytelniczej naszą szkołę reprezentowali - Marysia Węglarz, Ania Jaworska, Patryk Guziak, Tobiasz Hanula, Krystian Guziak i Szymon Napora.

          Wyróżnienie w swojej kategorii zdobył Szymon Napora. Gratulujemy!!!

          W części plastycznej szkołę reprezentowali - Martyna Natanek, Karol Lupa i Jakub Kurek.

          Uczestnikom wszystkich kategorii składamy podziękowania za pracę włożoną w przygotowania do konkursu.

        • Podziękowanie dla uczennicy kl 8a Anny Antosz za bohaterską postawę i podjęcie pierwszej pomocy przedmedycznej

          Nie każdy bohater nosi mundur policjanta, strażaka lub pelerynę Superbohatera.

          Udowodniła to nasza uczennica – Ania Antosz, która 28 marca 2023r. wykazała się wielką odwagą, empatią i prawdziwie bohaterską postawą. Bez wahania zareagowała na nieszczęśliwe zdarzenie i podjęła udzielanie pierwszej pomocy osobie, która straciła przytomność i przewróciła się na ulicy.

          Korzystając z wiedzy wyniesionej ze szkoły, prowadziła akcję reanimacyjną aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego.

          Niech przykład Ani będzie dla nas wszystkich wzorem do naśladowania. W podobnych sytuacjach nie można odwracać głowy, biernie obserwować albo liczyć, że działania podejmą inni. Bądźmy gotowi do niesienia pomocy, na tyle, na ile jest to możliwe. Ratowanie ludzkiego życia powinno być bowiem odruchem bezwarunkowym.

          Jeszcze raz składamy podziękowania Ani za jej świadomą i dojrzałą postawę.

          ANIU, JESTEŚ WIELKA!!!

          Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy, Koleżanki i Koledzy ZPO w Koninie

          Za swoją godną szacunku i uznania bohaterską postawę, opanowanie i poświęcenie Ania otrzymała podziękowania od Rafała Rusnaka – Wójta Gminy Niedźwiedź oraz Elżbiety Kurek – Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Koninie.

        • KONKURS POWIATOWY MARATON CZYTELNICZY

          W dniu dzisiejszym uczennice naszej szkoły wzięły udział w Powiatowym Konkursie Maraton Czytelniczy dla klas V-VII szkoły podstawowej, w którym prezentowały swoje umiejętności czytając fragmenty ulubionej lektury oraz teksty  twórczości Elizy Orzeszkowej. W gminnych eliminacjach udział wzięły: Maria Domagała kl.VIa, Katarzyna Hopek kl.VIa, Maria Jania kl Va, Weronika Kubik kl Va i Anna Woźniak kl Va. Marysia Jania oraz Weronika Kubik zdobyły wyróżnienie. Gratulujemy

        • VI GÓRALSKIE CYTANIE

          W dniu dzisiejszym odbył się finał Konkursu Czytelniczo-Plastycznego "Góralskie Cytanie" Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Podhala, Orawy, Spisza i Ziemi Zagórzańskiej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Małopolski w kategorii czytelniczej.

          Finał Konkursu miał miejsce w Szkole Podstawowej w Łostowce.

          Naszą szkołę w kategorii klas I-III reprezentowali - Marysia Węglarz, Ania Jaworska;

          w kategorii klas IV-VI - Patryk Guziak, Tobiasz Hanula;

          w kategorii klas VII-VIII - Krystian Guziak i Szymon Napora.

          Serdecznie dziękujemy i gratulujemy finalistom!!!

          Dziękujemy Paniom Iwonie Tarasek, Agacie Cichórz i Małgorzacie Kołodziej za przygotowanie uczniów do Konkursu.

          Serdeczne słowa podziękowania składamy również Rodzicom- Marii Guziak i Paulinie Hanula za transport uczniów, opiekę i wszelką pomoc przy przeprowadzeniu Konkursu na etapie wojewódzkim.

        • Gminny wyjazd edukacyjno- integracyjny do Rzepiennika Biskupiego

          22 marca odbył się wyjazd edukacyjno-integracyjny do Rzepiennika Biskupiego, gdzie znajduje się kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświetrzej Maryi Panny. Kościół wybudowano w latach 1856-1864 w stylu neogotyckim.

          Niewątpliwie najważniejszym dla nas faktem jest to, że polichromię w tym kościele wykonał Jan Bulas, uczeń Jana Matejki.

          Jan Bulas to niestety zapomniany przez nas artysta malarz, pisarz i rzeźbiarz pochodzący z Poręby Wielkiej.

          Dzięki dzisiejszemu wyjazdowi, zorganizowanemu przez Panią Annę Marię Stożek, wielką propagatorkę Katarzyny Smreczyńskiej, Władysława Orkana, i teraz Jana Bulasa, postać tego artysty zyska sobie stałe miejsce w pamięci mieszkańców naszej gminy.

          W wyjeździe brała udział również młodzież z naszej szkoły opieką Pani Dyrektor.

          Składamy serdeczne słowa podziekawania za dzisiejszy wyjazd wszystkim organizatorami, sponsorom oraz ks. Piotrowi - proboszczowi parafii w Rzepienniku Biskupim.

        • WIOSNA, ACH WIOSNA!!!

          Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

          Uczniowie klas młodszych wybrali Króla i Królowa Wiosny

          Serdeczne gratulacje dla wszystkich, którzy w tym dniu zadbali o wiosenny strój!

          Klasa 2 przygotowała krótki spektakl przyrodniczy poruszający temat ekologii

          A na koniec wszyscy uczniowie wybrali się w wirtualną podróż w Kosmos

          Był to dzień pełen wrażeń i radości

          Wiosna, wiosna, ach wiosna!

          Oto Królowe Wiosny 2023 w kategorii klas 4-8. Gratulujemy!

        • ÓSMOKLASIŚCI W "INSTALU"

          20 marca ósmoklasiści z Koniny uczestniczyli w warsztatach zawodoznawczych zorganizowanych w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej. Uczniowie zapoznali się z możliwościami kształcenia w szkole branżowej i w technikum. W ofercie znalazły się zawody takie jak technik: reklamy, budownictwa, elektryk, informatyk, spawalnictwa, mechanik. Uczniowie brali także udział w ćwiczeniach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zajęciach na strzelnicy sportowej.

        • MÓZGOMANIA - ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU

          Tydzień Mózgu (13 -19 marca) jest coroczną akcją edukacyjną, która ma na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu, układzie nerwowym oraz jego działaniu. W tym roku również nasza szkoła włączyła się w akcję organizując podczas przerw międzylekcyjnych ćwiczenia i zabawy wpływające na prace naszego mózgu. Odbył się Areobik dla mózgu podczas, którego ćwiczyliśmy w rytm muzyki z wykorzystaniem ciężarków czy lasek gimnastycznych. W czasie Gimnastyki mózgu rozwiązywaliśmy krzyżówki, memory, sudoku, matematyczne łamigłówki, grę na Bum bum rurkach oraz gry dydaktyczne. Na koniec odbyła się relaksacja dla mózgu przy spokojnej, wyciszającej muzyce w tle. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji!

        • Wycieczka do Nowego Wiśnicza i Bochni

          W dniach 9 - 10 marca, klasy piąte i szóste były na wycieczce w Nowym Wiśniczu i Bochni. W Nowym Wiśniczu zwiedzali zamek oraz uczestniczyli w warsztatach alchemicznych i rycerskich,. W czasie pobytu w Bochni uczniowie zwiedzali zabytkową kopalnię soli.

          250 metrów pod ziemią uczniowie nieli nocleg w wykutej komorze solnej. Przed snem była świetna zabawa na podziemnym boisku, gry stolikowe i dyskoteka.

          Było wspaniałe!!!

        • PĄCZEK DLA AFRYKI

          W tym roku celebrowaliśmy Tłusty Czwartek w lepszy sposób, nie tylko zajadając się pysznymi pączkami i faworkami, ale też sprzedając je na szczytny cel. Po raz kolejny dołączyliśmy do akcji WYŚLIJ PĄCZEK DO AFRYKI organizowanej przez braci kapucynów z Krakowa. Misjonarze zamienią naszą darowiznę ( nazbieraliśmy 400 zł) na pomoc potrzebującym. Dołożyliśmy swoją cegiełkę do budowy studni w Afryce. Kobiety nie będą chodzić wiele kilometrów po wodę. Dzieci przestaną chorować, bo będą pić czystą wodę ze studni. Możemy podarować afrykańskiemu dziecku ciepły posiłek i kolejny rok nauki w szkole... RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, wpisując się w piękny zwyczaj wielkopostnej jałmużny. Bóg zapłać!

          SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

        • BENEFIS NASZEJ RODZINY

          Wysokie wyniki rodzin z Koniny w kampanii społecznej „Benefis Naszej Rodziny”

          „Rodzina jest jak gałęzie drzewa. Wszyscy rośniemy w innych kierunkach, lecz zawsze łączą nas korzenie”

          We współczesnym świecie podtrzymywanie tradycyjnych wartości rodzinnych jest szczególnie ważne. Z wielką przyjemnością pragniemy zatem poinformować, że Rodziny Państwa Fudrów, Woźniaków, Antoszów, Jarosików i Hanulów z Koniny zostały docenione i wyróżnione w małopolskim konkursie - projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” z Wieliczki, w ramach Programu Pełnomocnika do Spraw Polityki Demograficznej na rok 2022 „Po pierwsze rodzina”, finansowanym z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej- BENEFIS NASZEJ RODZINY. Celem projektu było skupienie aktywności gmin, szkół na trosce o rodzinie jako fundamencie ładu społecznego, wzmacnianie przywiązania do tradycji i zachęcanie do tworzenia i kultywowania własnych, rodzinnych obyczajów, pielęgnowanie więzi i pogłębianie relacji, propagowanie tradycji i wartości rodzinnych oraz wypromowanie mody na wspólne, rodzinne spędzanie czasu wolnego.

          Sam benefis okazał się nie tylko ciekawym doświadczeniem rodzinnym, ale zdobył również uznanie jury konkursowego, które przyznało atrakcyjne nagrody. Sukces rodzin z Koniny, które w komplecie zakwalifikowały się do ścisłego grona finalistów konkursu, zajmując ostatecznie IV , V miejsce i 3 wyróżnienia, jest tym większy, że konkurencja była znaczna- w projekcie wzięły udział rodziny z 20 gmin Małopolski i ponad 100 szkół ( ok. 4000 uczniów). Podejmując trud przedsięwzięcia, wykazując się niebywałą kreatywnością i zaangażowaniem, rodziny przygotowały plan ( scenariusz ) własnego benefisu rodzinnego, w ramach którego zaprezentowały różne aktywności, np. warsztaty kulinarne, wycieczki górskie, celebrowanie świąt i uroczystości, podtrzymywanie rodzinnych tradycji, wspólną pracę; następnie rodzinny event wcieliły w życie, utrwalając go w formie nagrania, prezentacji czy fotorelacji, które oceniło konkursowe jury.

          20 lutego 2022 r. w ZPO im. K. Smreczyńskiej w Koninie miała miejsce uroczysta mini gala, na której świętowaliśmy sukces Rodzin biorących udział w kampanii BENEFIS NASZEJ RODZINY. Pan Wójt Rafał Rusnak wręczył przesłane przez organizatorów dyplomy, nagrody i ufundowane przez Urząd Gminy upominki, dziękując wszystkim obecnym: Rodzinom, Pani Stanisławie Liberdzie- ambasadorowi kampanii w gminie, Pani Dyrektor Elżbiecie Kurek, Pani Grażynie Kowalczyk- szkolnemu koordynatorowi projektu, za zaangażowanie i przeprowadzone działania, ale przede wszystkim za współtworzenie pozytywnego obrazu rodziny w lokalnej wspólnocie i promocję Gminy Niedźwiedź w Małopolsce.

          Jeszcze raz gratulujemy laureatom ! Jesteście wielcy i wspaniali! Każda praca konkursowa była wyjątkowa i niepowtarzalna, tak jak wyjątkowa i niepowtarzalna jest każda Wasza rodzina. To, co przesłaliście na konkurs, świadczy o wielkim potencjale dobra, który tkwi w rodzinie, a Wy jesteście wspaniałymi Ambasadorami tego dobra!

          Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi pracami konkursowymi dostępnymi na stronie https://kamp2022.benefisrodzin.pl . Niech te nagrania będą piękną inspiracją dla przyszłych realizatorów rodzinnych benefisów. Rodzina poprzez takie zaplanowane świętowanie pielęgnuje swój system wartości, własne zwyczaje i tradycje; poczucie wzajemnej bliskości i jedności rodzinnej. A w każdej rodzinie na pewno znajdziemy wartościową i ciekawą historię, którą warto przekazać następnym pokoleniom!

           

          Zapraszamy do obejrzenia prezentacji rodzin. wszystkie prezentacje można obejrzeć na stronie https://kamp2022.benefisrodzin.pl

        • RANDKA W CIEMNO ... Z KSIĄŻKĄ W ... BIBLIOTECE!!!

          Biblioteka zorganizowała 14 lutego akcję walentynkową Randka w ciemno z książką.

          Celem akcji było wspieranie czytelnictwa poprzez promocję książek, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz poszerzanie horyzontów.

          Wybrane pozycje księgozbioru zostały tego dnia wyeksponowane w czytelni biblioteki. Każdy wolumin został oprawiony w papier zakrywający obwolutę książki, więc wypożyczający sięgnęli po książki-niespodzianki, a właściwie to książki wybierały w tym dniu czytelnika.