• Konkurs Plastyczny “Tu jest moje miejsce”

Regulamin konkursu

I. Organizatorem konkursu jest Zespół Placówek Oświatowych im. Katarzyny Smreczyńskiej w Koninie

II. Konkurs rozpoczyna się 23 kwietnia 2024 r. i trwać będzie do 15 maja 2024r.

III. Temat prac konkursowych brzmi: „Tujest moje miejsce”

IV. Cele konkursu

• rozwijanie kreatywności, innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej dzieci, młodzieży i dorosłych,

• kształtowanie wyobraźni plastycznej,

• rozwijanie zdolności manualnych,

• twórcze spędzanie wolnego czasu,

• ukazywanie piękna krajobrazu rodzinnej miejscowości, jej fauny i flory,

• wyrabianie poczucia estetyki i smaku artystycznego,

• rozwijanie dumy z przynalezności do lokalnej społeczności.

V. W konkursie mogą brać udział dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy Koniny.

1. Prace konkursowe będa ocenianie w następujących kategoriach wiekowych:

a) dzieci przedszkolne

b) klasy I-III

c) klasy IV-VI

d) klasy VII – VIII

e) młodzież ze szkół ponadpodstawowych

f) dorośli

VI. Warunki uczestnictwa w konkursie.

1 Prace konkursowe należy złożyć do sekretariatu ZPO w Koninie do dnia 15 maja 2024 roku.

2 Technika wykonania: rysunek, malowanie farbami, wyklejanka, collage, itp. ( Nie będą podlegały ocenie prace wykonane z artykułów spożywczych typu kasza, mąka, makaron, itp.)

3 Format pracy: od A4 do A3

4 Prace przekazane na konkurs przechodzą na własność organizatora.

5 Uczestnik konkursu może przekazać tylko jedną pracę.

6 Do każdej pracy powinna być dołączona kartka z danymi (imię i nazwisko uczestnika, wiek, klasa).

7 Przekazując pracę na konkurs, uczestnik zgadza się na ekspozycję pracy w ZPO w Koninie oraz na stronie internetowej organizatora i fb.

8 Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody i dyplomy.

VII. Wyniki konkursu i nagrody

1 Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 26 maja 2024roku podczas Dnia Rodziny.

2 Decyzja jury, co do wskazania laureatów konkursu oraz przyznania im nagród jest ostateczna.

3 Wręczenie nagród nastąpi 26 maja 2024roku.

VIII. Postanowienia końcowe:

1 Przekazując pracę na konkurs, uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na zasady zawarte w niniejszym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie!!!

• Happening ekologiczny

22 kwietnia w naszej szkole został zorganizowany happening ekologiczny. Młodzież z klasy 7a pod kierunkiem pani Agnieszki Napora przypomniała wszystkim zasady segregacji śmieci oraz pokazała co dzieje się z naszą planetą, gdy nie przestrzegamy tych zasad!

Segregujmy śmieci, nie kosztuje to wiele wysiłku, a przynosi wspaniałe rezultaty w postaci czystego i zadbanego środowiska.

• W Krakowie

03.04.2024 roku , zaraz po przerwie świątecznej Uczniowie Naszej Szkoły, w nagrodę za szczególne osiągnięcia w sporcie, nauce, 100% frekwencję pojechali na wycieczkę do Krakowa, zorganizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną.

Podczas wycieczki Uczniowie obejrzeli niesamowity musical "Kopernik"w Operze Krakowskiej, a następnie udali się do Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie mogli podziwiać różnego rodzaju obiekty latające oraz uczestniczyć w warsztatach podczas których składali własne modele śmigłowców.

• Wyniki Szkolnego Konkursu na Kartkę Świąteczną

Wyniki szkolnego konkursu:

" Najpiękniejsza kartka świąteczna w języku angielskim "

w kategorii: klas I-III SP

I miejsce: Amelia Burczak

II miejsce: Julia Bogdanowska

III miejsce: Kacper Dziedzina

Wyróżnienie: Maria Węglarz, Anna Węglarz

Karolina Woźniak

W kategorii: klas IV-VIII

I miejsce: Filip Lupa

II miejsce: Eryk Zapała

III miejsce: Szymon Piwowar

Wyróżnienie: Nikola Zapała

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy!

• Powitanie WIOSNY

Uczniowie naszej szkoły pierwszy dzień wiosny świętowali na "zielono" i w ekologicznym stylu. Wykonali super EKO - Torby z surowców wtórnych - każdą nagrodzono słodkim upominkiem. Za najbardziej kreatywnego prace Samorząd Uczniowski przyznał nagrody specjalne:

-w kategorii klas 1-3 :

Szymon Halama (I miejsce)

Marysia Jaworska (II miejsce)

Alicja Madej (III miejsce)

- w kategorii klas 4-8

Zofia Domagała (I miejsce)

Oliwia Lupa (II miejsce)

Kamil Burtan (III miejsce)

Gratulujemy!

• Prace budowlane

Z wielką radością informuję, że od najbliższego poniedziałku ruszają prace budowlane wokół naszej szkoły. W związku z tym, proponuję, aby samochody parkować na działce. Siatka już została rozgrodzona.

Rodziców, Uczniów, Pracowników bardzo proszę o szczególną ostrożność.

E. Kurek - Dyrektor ZPO w Koninie