Od poniedziałku 31 maja, wszystkie klasy wracają do nauki stacjonarnej. Lekcje odbywać się będą według aktualnego planu lekcji. Każdy uczeń musi pamiętać o przestrzeganiu wymogów sanitarno-epidemiologicznych. Powodzenia!
❤ DZIEŃ MAMY I TATY :)))
👨👩👧👦 Kochana Mamo, Drogi Tato
Z okazji Waszego Święta,
za wczoraj i dziś,
każdym czułym serca uderzeniem,
i każdym z niego płynącym życzeniem:
zdrowia, sił i codziennej radości wraz ze słowem największej wdzięczności
za wszystkie dla nas trudy i starania
składamy dzisiaj podziękowania💜💙💚💛🧡🤍
WASZE DZIECI 👧👦👱♀️🧒
Ekspozycja przyrodnicza w Ośrodku Edukacyjnym GPN
24 maja, w rocznicę utworzenia Parku Narodowego Sarek - pierwszego parku narodowego w Europie - obchodzony jest Europejski Dzień Parków Narodowych. Z tej okazji klasa 8b postanowiała uczestniczyć w ekspozycji przyrodniczej w Ośrodku Edukacyjnym GPN.
UWAGA!!! OBÓZ w POBIEROWIE Akcja Lato 2021
POBIEROWO, jedno z najpiękniejszych kąpielisk nad Bałtykiem. Piaszczystą plażą w kierunku wschodnim można dojść do Trzęsacza, Rewala i Niechorza, a w kierunku zachodnim do Dziwnowa. Obóz zlokalizowany jest 150 m od plaży.
- Wyżywienie – 4 posiłki dziennie
- Zakwaterowanie w namiotach 10 osobowych po 5 osob
- Opieka medyczna : lekarz i pielęgniarka, ratownik
- Prysznice z ciepłą wodą.
Organizowane będą dwa turnusy:05.07.2021 do 20.07.2021 – koszt 1700 zł (obowiązkowa zaliczka 50zł)19.07.2021 do 02.08.2021 – koszt 1700zł (obowiązkowa zaliczka 50zł)Wpłaty na konto BS Mszana Dolna 14 8808 0006 0010 0000 1007 0002Jak co roku można już wpłacać w ratach, przy wyjeździe ma być wpłacona całość. Zapisy oraz wszelkie informacje dla zuchów ,harcerzy i kandydatów:u Drużynowych w szkołach, telefonicznie w Hufcu nr;18/3310225 lub 608651432 oraz Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej.
Do zobaczenia na obozie Czuwaj!
Komenda Obozu
Można realizować Bon Turystyczny
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych (aktualizacja 17.05.2021 r.) Organizacja zajęć w szkole
Ogólne zasady:
Dystans - minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 metra.
Dezynfekcja - przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.
Higiena - częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
Maseczka - w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu pomiędzy grupami.
Wietrzenie - przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.
Tydzień ULGI :)
17 maja uczniowie klas 4-8 wracają do szkoły. Na początek przez pierwsze dwa tygodnie będzie to nauka hybrydowa. Ale nie ma się czego obawiać!
Konkurs plastyczny "Moja Rodzina"
W dniu 15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji Wójt Gminy Niedźwiedź i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niedźwiedziu zapraszają do udziału w konkursie plastycznym „Moja Rodzina”. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci i młodzieży szkół podstawowych z terenu Gminy Niedźwiedź.
Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszeniowym należy składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Niedźwiedziu w terminie do 27 maja 2021r.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Szczegółowe informacje zawiera Regulamin konkursu.
Majowy weekend
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Przed nam majowy weekend. Nie zapomnijmy o jego świątecznym charakterze. Swój patriotyzm i przywiązanie do Ojczyzny wyraźmy przez wywieszenie biało-czerwonych flag na naszych domach.
Przypominam również, że od wtorku, 4 maja, wszyscy uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej w szkole. Działa również świetlica szkolna.
Uczniowie klas IV – VIII wracają w trybie hybrydowym do nauki w szkole od 17 maja. Na ten temat przekażę więcej informacji około 12 maja.
Życzę wszystkim udanego wypoczynku. Elżbieta Kurek - dyrektor ZPO w Koninie
W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
WIWAT 3 MAJ! Z tej okazji zapraszamy wszystkich do uczczenia tego jednoczącego Polaków wydarzenia razem z nami. Prezentujemy akademię online przygotowaną przez uczniów naszej społeczności szkolnej. Życzymy radosnego świętowania i dobrego wypoczynku.
Zasady pracy szkoły od 26 kwietnia br. – nauka hybrydowa dla uczniów klas I-III
Harmonogram nauczania hybrydowego dla klas I-III na okres 26-30 kwiecień 2021 w linku poniżej:
Podstawa prawna:
Podziękowanie od Krajowego Związku Banków Spółdzielczych
„Ludzie pracujący razem jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna." Franklin Delano Roosevelt
Światowy Dzień Ziemi 2021r. – „Przywróć naszą Ziemię”
Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia, którego celem jest promowanie ekologicznych postaw oraz uświadamianie o problemach klimatycznych na Ziemi.
Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Zastanów się: czy możesz coś zrobić dla Ziemi? Czy Twój mały wkład ma znaczenie przy ogromie zniszczeń? Tak . Jeśli każdy z nas robiłby dla planety JEDNĄ małą rzecz dziennie, byłoby to odczuwalne na całej Ziemi np.: rezygnacja z butelek plastikowych czy z torebek foliowych.
Zapraszam Was do wzięcia udziału w zdalnym konkursie z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Konkurs pt „Przywróć naszą Ziemię”
- W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie szkoły podstawowej (czyli klasy 1-8).
-Należy przedstawić w formie prezentacji multimedialnej swoje ekodziałania.
-W prezentacji zamieścić należy przede wszystkim wykonanie osobiście zdjęcia/filmy oraz opisy w jaki sposób w codziennym życiu można „przywrócić naszą Ziemię” czyli polepszyć stan środowiska (np.: jak ograniczać emisję dwutlenku węgla, zmniejszyć ilość odpadów czy zużycie wody w gospodarstwie domowym, itp.)
-Uczniowie wysyłają podpisaną prezentację (imię, nazwisko, klasa) emailem na adres malgorzata.ptaszek@konina.niedzwiedz.pl do 30.04.2021r.
-Najciekawsze prace zostaną opublikowane na stronie szkoły oraz fb, przewidziane są też słodkie nagrody!
Plakaty wykonane przez uczniów klasy V
ODDAJ GŁOS!!!!
Drodzy uczniowie i rodzice- klasy 1-3 SP biorą udział w konkursie ,,Owoce i warzywa dają moc", żebyśmy mogli przejść do kolejnego etapu konkursu musimy uzyskać 100 głosów. Codziennie możemy oddać po jednym głosie.
Instrukcja co trzeba zrobić:
- Kliknij na link: https://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/konkurs/zaglosuj-na-prace/?praca=120&fbclid=IwAR1pTLAVXht2Vy9qjmovslP7u6ND6aOwlrLVqRjtGlLdcMAcL3TdOu9642Y
- Znajdź zgłoszenie -wpisujemy- ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH- NIEDŹWIEDŹ
- Po prawej stronie- KLIKAMY-ODDAJ GŁOS
Przy głosowaniu konieczne jest podanie maila i zatwierdzenie głosu na swojej skrzynce mailowej!
KOCHANI LICZYMY NA WASZE WSPARCIE I DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE ODDANE DLA NAS GŁOSY.
Głosujemy do 14 maja 2021r.
AKCJA ŻONKILE 2021- ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ
W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Dzięki temu włączymy się w obchody 78 rocznicy tego wydarzenia, choć ze względu na trwającą pandemię i obostrzenia z nią związane zrobimy to głównie wirtualnie. Na lekcjach historii udostępnione zostaną uczniom materiały edukacyjne ( opowiadania, słuchowiska, filmiki) dotyczące powstania w getcie warszawskim, przygotowane odrębnie dla każdej grupy wiekowej przez organizatora akcji Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.
KARTKA Z KALENDARZA – 19 KWIETNIA 1943 ROK
19 kwietnia przypada 78 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. W 1940 roku prawie pół miliona Żydów z Warszawy i okolic zamknięto w otoczonym murem getcie. Tam umierali wskutek głodu, chorób, niewolniczej pracy i egzekucji. Dwa lata później Niemcy rozpoczęli akcję likwidacyjną. Dwa tysiące żołnierzy wkroczyło do getta. Nie spodziewali się, że napotkają opór ze strony kilkuset młodych ludzi, którzy stanęli do walki o … godną śmierć, bo o zwycięstwie nie mogło być mowy… Walki trwały miesiąc, ale bohaterstwo i odwaga uczestników powstania podziwiane są do dziś. Organizatorzy akcji w tym roku nie tylko chcą upamiętnić wybuch powstania , lecz także podkreślić rolę, jaką odegrały w nim kobiety. Żydówki w czasie powstania organizowały kuchnie ludowe, kolportowały nielegalną prasę, opatrywały rannych, były łączniczkami oraz walczyły z bronią w ręku. Od lat żonkil jest symbolem tego, że łączy nas pamięć o powstaniu, jego bohaterkach oraz bohaterach.
UDZIAŁ W AKCJI
By wziąć udział w akcji, nie musicie wychodzić z domu !!! Wystarczy, że pobierzecie szablon żonkila ze strony https://polin.pl/system/files/attachments/szablon%20PL.pdf wydrukujecie go i złożycie wg instrukcji https://www.youtube.com/watch?v=8R9QbajMHks
Możecie zaangażować się w akcję poprzez dodanie nakładki na zdjęcie profilowe na Facebooku.
Możecie również podzielić się w sieci specjalną rocznicową grafiką, którą organizatorzy opublikują 19 kwietnia na profilach Muzeum POLIN w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter. Pamiętajcie o hasztagach: #ŁączyNasPamięć i #AkcjaŻonkile.
Zachęcamy do zrobienia sobie zdjęcia z własnoręcznie wykonanym żonkilem i przesłania go na Facebooka naszej szkoły.
„DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU: DZIAŁAJMY RAZEM!”
W roku szkolnym 2020/2021 Zespół Placówek Oświatowych im. Katarzyny Smreczyńskiej w Koninie przystąpił do ogólnopolskiego programu DBI pod hasłem: „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU: DZIAŁAJMY RAZEM!”
W miesiącu lutym i marcu podjęliśmy następujące działania w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.
Oto one:
- przeprowadzano w klasach 4-7 na informatyce lekcje na temat DBI 2021;
- zaproponowano udział uczniom i rodzicom w obejrzeniu prezentacji i wysłuchaniu słuchowiska Sieciaki - misja bezpieczny Internet.
https://liblink.pl/KWsrJvFWVa oraz udział w Konferencji online z okazji tego dnia; - udział uczniów w zajęciach online - "BEZPIECZNI W SIECI". – KinoSzkoła;
- umieszczono informacje na szkolnej stronie internetowej: http://konina.niedzwiedz.pl/pl/00217,aktualnosci i .facebooku szkoły https://www.facebook.com/szkolakonina;
- wykonano prace promujące DBI:
Klasa 4a i 4b – praca plastyczna - Plakat promujący DBI;
klasa 5 – Prezentacja multimedialna – Netykieta w Internecie;
klasa 6 – Kodeks z zasadami prawidłowego zachowania w Internecie;
klasa 7b – Plakat DBI. Prezentacja – Bezpieczeństwo w Internecie;
kasa 7a – Plakat DBI. Gazetka szkolna DBI 2021;
- zaproponowano materiały do wykorzystania:
https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html
https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/kursy-e-learning.html
https://www.saferinternet.pl/kampanie-spoleczne.html
https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne.html;
Myślę, że podjęte inicjatywy związane z DBI w naszej placówce z pewnością przyczyniły się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników Internetu. Uważam, że poznane wiadomości uczniowie zastosują w życiu codziennym i dzięki temu unikną wielu niebezpieczeństw, które czyhają na nich w Internecie.
Zaświadczenia:
zaswiadczenie_dbi_20213528_2021_(3)_(1).pdf
zaswiadczenie_dbi_20213528_2021_(2)_(1).pdf
Koordynator DBI
Joanna Cichańska
Nowa wystawa do pobrania: „Tatrzańska niepodległa”
Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do poznawania nowej cyfrowej wystawy planszowej: „Tatrzańska niepodległa”! Ekspozycja powstała we współpracy z Muzeum Tatrzańskim i opowiada o znaczeniu gór w rozwoju kultury, sportu i turystyki w II Rzeczypospolitej. Pliki dostępne są w zakładce O niepodległej.
Ankieta - oferta Limanowskiego Domu Kultury
Dzień dobry,
zapraszamy do wypełniania ankiet dotyczących działalności Limanowskiego Domu Kultury. Jako największa instytucja kultury w powiecie, chcemy jak najlepiej dostosować naszą ofertę do Państwa oczekiwań, dlatego stworzyliśmy dwie krótkie ankiety, które umożliwią nam zebranie opinii na temat oferty/funkcjonowania Limanowskiego Domu Kultury.
Limanowski Dom Kultury od 45 lat realizuje zadania w dziedzinie upowszechniania kultury, edukacji kulturalnej, wychowania, rozwoju i promocji amatorskiego ruchu artystycznego. Głównym celem działalności naszej jednostki jest umożliwienie społeczeństwu uczestnictwa w szeroko rozumianej kulturze. Chęć poznania opinii na temat oczekiwań mieszkańców naszego miasta i powiatu wynika również z rozpoczęcia działań w nowo wyremontowanym budynku, który stwarza zupełnie nowe możliwości upowszechniania kultury, a także z próby odnalezienia się w sytuacji pandemicznej.
Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie ankiety: jedną skierowaną do rodziców, w celu poznania preferencji co do udziału ich dzieci w warsztatach i wydarzeniach organizowanych w LDK oraz drugą, skierowaną do wszystkich chętnych.
Pytania w kwestionariuszu mają charakter pytań zamkniętych i otwartych. Prosimy o wybór odpowiedzi lub krótkie wypowiedzi pisemne.
Ankieta ma charakter anonimowy.
Ankiety znajdą Państwo pod linkiem:
https://www.ldk.limanowa.pl/ankieta?preview_token=1e1eca89205b6f5a456d16d673d51b97
Serdecznie zapraszamy do jej wypełnienia!