-
Fundacja Gotowi.org ogłasza ogólnopolski konkurs:
„Bądźmy Gotowi! – Jesteśmy Gotowi!”
Organizator:Organizatorem konkursu jest Fundacja Gotowi.org
Uczestnicy:Konkurs jest adresowany do uczniów od 10 roku życia do ukończenia szkoły ponadpodstawowej, ze szkół podstawowych i średnich w całej Polsce.
Cel konkursu:Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do budowania odporności na sytuacje awaryjne, edukacja w zakresie ograniczania skutków katastrof oraz poprawa bezpieczeństwa.
Zadania konkursowe:Zadania konkursowe będą przez Uczestników realizowane w jednej z dwóch, dowolnie wybranej kategorii:
Kategoria Nr 1: Opisz lub przedstaw katastrofę naturalną lub zagrożenie, które przeżyłeś. Co pomogło Ci zachować zdrowie i życie? Czego zabrakło, a mogło być Ci pomocne? Co musisz poprawić, żeby lepiej być przygotowanym na przyszłość?Kategoria Nr 2: Jeśli nie przeżyłeś żadnej katastrofy naturalnej lub innego zagrożenia – Opisz lub przedstaw scenariusz takiej sytuacji. Powiedz, co pomogło Twoim bohaterom zachować zdrowie i życie? Czego zabrakło, a mogło być pomocne? Co trzeba poprawić, żeby lepiej być przygotowanym na przyszłość?
Organizator konkursu na terenie szkoły - mgr Jolanta Smaciarz
Forma realizacji:Forma realizacji zadań konkursowych jest dowolna, na przykład film, zdjęcia, podcast, komiks, opis itp. itd.
Ocena prac konkursowych:Wszystkie prace konkursowe, bez względu na formę realizacji oraz wybraną kategorię, podlegają takiej samej ocenie. Do zdobycia jest maksymalnie 100 punktów.
Ocena składa się z dwóch części: 70 punktów - warstwa merytoryczna oraz 30 punktów - warstwa artystyczno-stylistyczna oraz forma i jakość przekazu.
Szczegóły oceny merytorycznej (70 pkt) – pod uwagę będą brane następujące elementy:
Rodzinny plan awaryjny
Domowe zapasy
Bezpieczeństwo domu
Gaśnica domowa
Plecak awaryjny
Wzywanie pomocy w każdej sytuacji
Udzielanie pomocy i bezpieczeństwo w miejscu zdarzenia
Współdziałanie z lokalną społecznością
Sprawność i kondycja fizyczna
Szczególne umiejętności
Szczegóły oceny formy przekazu (30 pkt) – oceniane będą:
Stylistyka i spójność przekazu
Estetyka wykonania
Rzetelność i realność wypowiedzi / przekazu
Wyjątkowość pracy konkursowej
Terminy: Prace konkursowe można nadsyłać od dnia ogłoszenia konkursu do 31 stycznia 2022 roku.Prace, które wpłyną do organizatora po 31 stycznia 2022 roku nie będą oceniane !!
Prace konkursowe należy wysyłać wyłącznie na adres
konkurs@gotowi.org
Każdy Uczestnik może przesłać tylko jedną pracę konkursową.
Konkurs „Bądźmy Gotowi! – Jesteśmy Gotowi!”
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.
Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Tego dnia czytaliśmy różne książki. Razem przeżywaliśmy przygody z bohaterami naszych ulubionych lektur.
Wspólna lektura łączy i jest wspaniałym pomysłem na spędzanie czasu!
2
XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
1 października obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Egzaminatorzy sprawdzali „tabliczkową wiedzę” także wśród nauczycieli przedszkola, szkoły i innych pracowników szkoły oraz rodziców. Później wybraliśmy się w teren, aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia przez napotkanych przechodniów. Odbyła się też akademia podczas której uczniowie zaprezentowali wierszyki związane z tabliczką mnożenia, tabliczkową grę kółko i krzyżyk, zaśpiewali piosenkę oraz odpowiadali w języku angielskim na zadane pytania z tabliczki mnożenia. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Warto podkreślić, że do akcji włączyło się 5643 szkół z różnych krajów świata.
Akcja „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” ma na celu przede wszystkim pokazanie uczniom, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko na lekcjach w szkole ale również jest ona przydatna w życiu codziennym i wszyscy ją znają. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom.1
Wycieczka na "Orkanówkę"
29 września najmłodsze klasy naszej szkoły wybrały się na pieszą wycieczkę do ,, Orkanówki". Zwiedzając dom Władysława Orkana poszerzyliśmy wiedzę o patronce naszej szkoły Katarzynie Smreczynskiej. Pogoda dopisała widoki przepiękne, a dzieci uśmiechnięte i zadowolone
11
OPATRUNEK NA RATUNEK
OPATRUNEK NA RATUNEK Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio zwróciła się z prośbą o przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji ,,Opatrunek na Ratunek”. Jej celem jest zbiórka wszystkiego, co nadaje się do opatrywania ran. To rzeczy, które w misyjnych szpitalach są na wagę złota.
Zbieramy:
• gazy jałowe i niejałowe
• kompresy jałowe
• kompresy niejałowe
• plastry na rolkach
• opaski dziane i elastyczne
• rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary). Każdy, kto chciałby się przyłączyć do akcji może przynieść zebrane opatrunki do Biblioteki Szkolnej do 22.10.2021r.Podarowane opatrunki zostaną przekazane do Fundacji a następnie przewiezione drogą morską do Afryki, gdzie misjonarze rozdzielą je między poszczególne misję.
Akcja charytatywna - KREDKOBRANIE 2021
Zapraszamy wszystkie osoby, które są wrażliwe na ubóstwo i niedostatek innych - a zwłaszcza dzieci, do udziału w akcji charytatywniej KREDKOBRANIE 2021.
Kredkobranie, to akcja, ktorej celem jest zbiorka artykułów szkolnych i papierniczych, które zostaną przekazane polskim dzieciom na Kresach, czyli za wschodnią granicą Polski. Pamiętajmy, aby były to nowe rzeczy!
Na artykuły szkolne i papiernicze czekamy do końca września. W sekretariacie szkoły. Wierzymy w wasze dobre i życzliwe serca. Pamiętajmy, że dobro zawsze w dwójnasób powraca!!!
Wycieczka na Turbacz
Piątkowy dzień, 10 września 2021 roku, zapowiadał się wspaniale!
O godzinie 8:30 klasy 5a, 5b, 6, 7a i 7b zebrały się na polanie w Potaśni, by wspólnie z nauczycielami wyruszyć na Turbacz.
Wyprawa na Turbacz na długo zostanie nam w pamięci!
1 września 2021 - rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Niepostrzeżenie minęły wakacje! Nadszedł nowy rok szkolny! Rok nowych wyzwań, oczekiwań i nadziei na to, że ten rok dane nam będzie spędzić cały w murach szkolnych.
Uroczystość rozpoczecia roku szkonego 2021/2022 zanaugurowana została w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Stanisława BM. Mszę sw. Odprawwił ksiądz proboszcz Jan Wróbel.Następnie wszyscy udali sie do sali gimnastycznej w naszej szkole, gdzie zostali powitani przez panią dyrektor Elżbietę Kurek.W sali wszyscy odśpiewali hymn państwowy i uczcili minutą ciszy poległych w czasie II wojny światowej.
Uczniowie klas ósmych pod kierunkiem pani Alicji Kowalczyk, przygotowali okolicznościowy montaż słowno-muzyczny.
Pani dyrektor życzyła wszystkim pomyślności i wytrwałości w całym nowym roku szkolnym.
Na zakończenie inauguracji uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.
Spotkanie z Rodzicami
W środę, 15 września 2021r. o godz. 16:00, odbędzie się spotkanie z rodzicami. Ze względu na ważność omawianych spraw prosimy o obecność na spotkaniu.
E. Kurek – dyrektor ZPO w Koninie
WYTYCZNE MEN, MZ i GIS OBOWIĄZUJĄCE W SZKOLE OD 1 WRZEŚNIA 2021r.
Szanowni Rodzice, prosimy o zapoznanie się z wytycznymi sanitarnymi, które obowiązują na terenie szkoły od 1 września 2021r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
1 września 2021r. (środa), rozpoczynamy nowy rok szkolny!
godz. 9:00 – Msza św. w kościele parafialnym w Koninie
Po zakończeniu Mszy św. uczniowie wraz z nauczycielami przechodzą do sali gimnastycznej na dalszy ciąg inauguracji nowego roku szkolnego.
Przedszkole w tym dniu pracuje według ustalonego planu, tj. od godz. 7:00, nie jest planowane wyjście nauczycieli z dziećmi do kościoła.
Z uwagi na fakt, ze w dalszym ciągu obowiązuje stan epidemiologiczny, prosimy aby z uczniem klasy pierwszej przyszedł tylko jeden rodzic. Pozostałych rodziców prosimy, aby nie wchodzili do sali gimnastycznej.
Przypominamy wszystkim o maseczkach i dezynfekcji rąk przy wejściu do sali gimnastycznej.
Spotkania z rodzicami uczniów klasy pierwszej i dzieci przedszkolnych
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców uczniów klasy pierwszej na spotkanie z wychowawcą klasy, które odbędzie się 24 sierpnia 2021r. (wtorek) o godz. 17:00. Spotkanie odbędzie się w sali nr 21 na II piętrze.
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych na spotkanie z wychowawcami grup, które odbędzie się 25 sierpnia 2021r (środa) o godz. 16:00. Spotkanie odbędzie się na sali gimnastycznej.
Przypominamy o dezynfekcji rąk i założeniu maseczek na usta i nos.
Wnioski o stypendia socjalne
Informacja
Urząd Gminy w Niedźwiedziu informuje, że od dnia 01.09.2021r. można składać WNIOSKI O PRZYZNANIE POMOCY MATERIALNEJ O CHARAKTERZE SOCJALNYM W FORMIE STYPENDIUM SZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2021/2022.
Wnioski do pobrania są na stronie internetowej Urzędu Gminy, w Budynku Urzędu Gminy na II piętrze w korytarzu na stoliku oraz w budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Koninie na korytarzu parteru, na stoliku.
Prawidłowo wypełnione wnioski, w dniach od 01 do 10 września, można składać w sekretariacie lub pokoju nr 13, a od 13 do 15 września w pokoju nr 2 w budynku Urzędu Gminy Niedźwiedź.
Kryteria dochodowe:
a) dla osoby w rodzinie – 600 zł
b) dla samotnie gospodarującej – 776 zł
c) kwota dochodu z 1 ha przeliczeniowego wynosi 345 zł
Podziękowanie za wsparcie akcji charytatywnej dla Nowej Białej
W ostatnich dniach roku szkolnego 2020/2021, w naszej szkole trwała zbiórka charytatywna na rzecz poszkodowanych w pożarze we wsi Nowa Białą.
Jak zwykle, serca naszych Rodziców, Uczniów i Nauczycieli okazały się pełne empatii i solidarności z poszkodowanymi.
Do Nowej Białej pojechał samochód wypełniony zebranymi darami w postaci rękawic, łopat, młotków środków czystości, itp.
Za okazaną pomoc i wsparcie wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
Dyrekcja ZPO w Koninie
Życzenia dla Absolwentów!
Drodzy Absolwenci!
Wszyscy jesteście fantastycznymi młodymi ludźmi, przed którymi cały świat stoi otworem. W imieniu Dyrekcji i Nauczycieli, tych obecnych na uroczystości pożegnania Absolwentów i tych, których spotkaliście w naszej szkole na przestrzeni tych wspólnie spędzonych 9 lat, dziękujemy Wam, że byliście z nami. Dziękujemy za otwartość, za kreatywność, za młodość. Życzymy Wam wielu sukcesów, a przede wszystkim, wiary w swoje możliwości na dalszych etapach swojej edukacji.
W roku szkolnym 2020/2021 Szkołę Podstawową im. Katarzyny Smreczyńskiej w Koninie ukończyło 33 uczniów.